اخبار دموکراسی تو روز روشن

لوح فشرده "دموکراسی تو روز روشن" همزمان با اکران می‌آید:

لوح فشرده "دموکراسی تو روز روشن" حاوی تیزر، آنونس، ترانه تیتراژ پایانی فیلم، فیلمنامه و... همزمان با اکران عمومی فیلم به بازار می آید.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی تبلیغات گسترده این فیلم که اولین ساخته بلند سینمایی علی عطشانی است این ‌بار سی دی تبلیغات این  فیلم که حاوی 400 قطعه عکس پشت صحنه و بازیگران، آنونس، 10 تیزر تلویزیونی، کلیپ تیتراژ پایانی با اشعار یغما گلرویی و متن فیلمنامه "دموکراسی تو روز روشن" به زبان فارسی و انگلیسی است توسط بنیاد فرهنگ و هنر ایرانیان وارد شبکه نمایش خانگی می شود.

اکران عمومی این فیلم به تهیه کنندگی محمد علی زم از 22 اردیبهشت ماه در گروه سینمایی استقلال آغاز می شود و این سی دی تبلیغاتی در سینماها و مراکز فروش فیلم ها توزیع خواهد شد.

"دموکراسی تو روز روشن" درباره زندگی یک سردار دفاع مقدس است که می‌خواهد اشتباه‌های زندگی خود را در عالم برزخ جبران کند. حمید فرخ‌نژاد، محمدرضا فروتن، نیکی کریمی، نیوشا ضیغمی، محمدرضا گلزار، نیما شاهرخشاهی، ارژنگ امیرفضلی، علی دهکردی، مهران رجبی، فخرالدین صدیق شریف، قاسم زارع، بابک برزویه و... بازیگران این فیلم هستند.

---------------------------------------------------------------------------------------------

آغاز اکران «طلا و مس» و «دموکراسی توی روز روشن» از چهارشنبه:

اکران عمومی سینماها از این هفته دچار تغییر خواهد شد که با توجه به قرار داد‌های ثبت شده در شورای صنفی نمایش فیلم‌های سینمایی «طلا و مس» و «دموکراسی توی روز روشن» از روز چهارشنبه اکران خواهند شد.
بنابر این گزارش، فیلم سینمایی «طلا و مس» به کارگردانی «همایون اسعدیان» یکی از موفق‌ترین و تحسین برانگیزترین فیلم‌های جشنواره بیست‌وهشتم فیلم فجر است که در رشته‌های مختلفی نامزد دریافت سیمرغ بلورین بود و در نهایت «نگار جواهریان» برای بازی در این فیلم توانست سیمرغ بلورین بهرتین بازیگر زن را به خود اختصاص دهد.
به گزارش فارس، فیلم سینمایی « دموکراسی توی روز روشن» به کارگردانی «علی عطشانی» نیز از روز چهارشنبه در گروه سینمایی استقلال جایگزین «تسویه حساب» خواهد شد. این یکی از پرحاشیه‌ترین فیلم‌های جشنواره امسال بود که با توجه به مضمون طنز و خاص آن می‌تواند به عنوان یکی از فیلم‌های موفق اکران بهار مطرح شود.
براساس این گزارش، «لج و لجبازی» به کارگردانی سیدمهدی برقعی بعد از فیلم «ازدواج در وقت اضافه» در گروه سینمایی قدس(پس از پایان فیلم «پوپک و مش‌ماشاءالله» موفق‌ترین فیلم اکران بهاری تا این لحظه) اکران می‌شود و فیلم «بیداری رویاها» ساخته محمدعلی باشه‌آهنگر هم بعد از فیلم «دموکراسی تو روز روشن» در گروه سینمایی استقلال اکران عمومی می‌شود.

---------------------------------------------------------------------------------------------

دموکراسی تو روز روشن : از استوری بوردهای سه بعدی وتدوین روی پرده تا قاب بندی های متفاوت:

دموکراسی تو روز روشن فیلمی است که در ظاهر دستمزد صد میلیونی گلزار یا تهیه کننده شدن محمد علی زم دراین فیلم و یا بازی مفرح فرخ نژاد در بیشتر مطالبی که درباره این فیلم نوشته شده حرف اول را می زند ولی به نظر می رسد برخلاف این مطالب منتشر شده در فیلم دموکراسی تو روز روشن هم از سوی کار گردان وهم از سوی تهیه کننده وهم از سوی دیگر عوامل فیلم سعی شده تا با امکانات و شرایط و تجهیزات سینمای ایران فیلمی استاندارد و حرفه ای تولید شود که هم سرگرم کننده باشد وهم حرفی برای تماشاگر داشته باشد .


استفاده از استوری بورد یکی از ویژگیهای مهم فیلم دموکراسی تو روز روشن است .البته در سینمای ایران به نظر برخی استوری بورد زدن شاید یک ژست و ادا باشد ولی در فیلم دموکراسی تو روز روشن بااستفاده از استوری بود صحنه هایی فیلمبرداری شد که شاید امکان گرفتن چنین صحنه هایی وجود نداشت به خصوص در صحنه های جنگی .

 تعدادی از منتقدانی که درباره این فیلم اظهار نظر کرده اندنیز اعتقاد داشته اند که مشخص است فیلمبرداری صحنه های جنگی فیلم بدون استوری بورد به هیچ وجه امکان پذیر نبوده است .

 از سویی دیگر فیلم دموکراسی تو روز روشن فیلم بسیار پر پلان وپر از کات های بسیار است و پلانهای این فیلم به نسبت فیلمهایی که در سینمای ایران ساخته می شود از حجم بسیاری برخوردار بوده است .

 همچنین با توجه به اینکه تهیه کننده وکار گردان فیلم عزم جدی برای ساخت فیلم با کیفیت مناسب داشته اند از بهترین سیستم های فیلمبرداری ،تدوین و حتی سیستم تبدیل فیلم استفاده شده است .

سیستم تدوین  این فیلم سیستمی است که با آن فیلمهای روز دنیا تدوین شده است و برخلاف فیلمهای سینمای دنیا که تدوین فیلم برروی مانیتور انجام می شود تدوین وادیت این فیلم روی پرده انجام شد .چون تدوین روی پرده این امکان را می دهد که فریمها به خوبی شناخته شود .

 ذکر نکته دیگری درباره این فیلم قاب بندیهای متفاوت آن است قاب بندی های که سعی شده غیر کلیشه ای وبه روز باشد .

/ 0 نظر / 15 بازدید