خرید جواهرات یکی از لذت‌های زندگی من است

خرید جواهرات یکی از لذت‌های زندگی من است

 

به چه سنگ‌هایی بیشتر علاقه دارید؟
برلیان. البته به مروارید هم علاقه دارم چون سنگ شخصیت خودم است.
 
سالی چقدر جواهر خرید می‌کنید؟ چند بار؟
جواهر یکی از علایق شخصی من است و فکر می‌کنم دنیایی پر رمز و راز دارد این‌قدر که می‌شود ساعت‌های زیادی را در آن صرف کرد و اصلا خسته نشد. برای من خرید جواهر یکی از لذت‌های زندگی محسوب می‌شود. خریدی که البته باروش‌های معمول این کار متفاوت است. در حقیقت من تا بدست آوردن یک جواهر مرحله به مرحله ساخت آن را پیگیری می‌کنم.
 
تا حالا اتفاق افتاده هنگام خرید جواهر سرتان کلاه برود؟
در بازار جواهر این اتفاق زیاد می افتد که سر خریدار کلاه برود چون در زمان خرید مثلا یک  سنگ برلیان میزان خالصی و ناخالصی این سنگ که معمولا با چشم غیرمصلح قابل تشخیص نیست روی قیمت این سنگ تاثیر زیادی دارد و یا مثلا نوع برش آن که در میزان تلالو تاثیر زیادی دارد و... پس همه این آیتم‌ها باعث می شود که یک جواهر خوب ساخته شود. در کنار آن همین آیتم‌ها هم می تواند باعث شود که سر شما کلاه برود به همین خاطر است که می‌گویند جواهر را باید با کسی که به دنیای آن وارد است خرید.
 
معمولا از کجا جواهر می‌خرید؟
من دوستی دارم که از کارشناسنان خبره جواهرات است و همیشه برای خرید با ایشان مشورت می‌کنم. معمولا ایشان سنگ‌ها را برای من می‌آورند و من از بین آنها چیزی را که دوست دارم انتخاب می‌کنم. بعد مدل دلخواهم را که از روی سایت‌های اینترنتی یا ژورنال‌ها انتخاب کرده‌ام به آنها می دهم تا روی سنگی که انتخاب کرده‌ام پیاده کنند.
معتقدم که صنعت جواهرسازی در ایران جایگاه خوبی دارد و ما جواهرسازان خوب و خلاقی داریم که با کمی هدایت می توانند با تولیدکنندگان خارجی برابری کنند. هنرمندان زیادی در بین اینها هست که می توانند کارهای زیبا و بی‌نظیری را به شما ارائه دهند. امروزه در دنیای جواهرات روی طراحی وقت زیادی را می‌گذارند. چیزی که هنوز در ایران جای خودش را پیدا نکرده و باید روی آن کار بیشتری بشود. طراحی بخش مهمی از ارزش یک جواهر را در بر می‌گیرد مگر در موارد استثنایی مثل گراف‌»Graff». جواهرات بزرگی که شاید عموم توانایی خرید آن‌ها را نداشته باشند. به غیر از این نوع از جواهرات طراحی بخش مهمی از این هنر- صنعت است.
 
مراکز خرید طلا وجواهر بزرگ تهران را می‌شناسید؟
این مراکز بستگی به عادت شما دارد. یعنی خیلی‌ها فقط از بعضی جاها جواهر می‌خرند اما بازار جواهر تهران یکی از مهمترین این بازارهاست که پاتوق خیلی از دوستداران جواهر است در کنار آن بعضی از  مراکز تجاری هم هستند که ترجیح می دهم نام آنها را اینجا ذکر نکنم.
 
چرا خانم‌ها به طلا و جواهر علاقه دارند؟
از قدیم الایام این ماجرا درباره خانم‌ها وجود داشته . خانم‌ها بخاطر نفس کمال‌طلبی که دارند عاشق زیور آلات مخصوصا جواهرات هستند. در کنار این خیلی‌ها به عنوان سرگرمی سراغ این مقوله می‌روند.
 
آیا دوست دارید به شما طلا وجواهر هدیه داده شود؟
خب این سوالی است که همه به آن پاسخ مثبت می دهند. بیشتر دوست دارم جواهراتی که مورد علاقه خودم هستند را هدیه بگیرم.
 
اگر طرح های بومی و سنتی ایرانی در جواهر سازی به کار گرفته شود شما استفاده خواهید کرد؟
طراحی‌های سنتی ایرانی منابع غنی‌ای برای طراحی جواهرات هستند. چیزی که می‌شود با تلفیق آن با طراحی مدرن در بازار جهانی سبکی نوین را بوجود آورد. من جواهرات با این نوع طراحی را خیلی بیشتر از برند‌های خارجی و طراحی‌های مدرن دوست دارم.
 
خودتان هیچ‌وقت دوست داشته‌اید یک جواهر فروشی داشته باشید؟
خیلی زیاد. مطمئنا اگر بازیگر نمی‌شدم حتما جواهرفروشی باز می کردم.
 
برای بازی در فیلم‌ها آیا از جواهر استفاده می‌کنید؟تصمیم برای اینکار به عهده خود شماست یا مثلا طراح لباس تصمیم گیرد؟
بسته به نقش و شرایط فیلم ما از جواهرات استفاده می‌کنیم که البته تمام اینها به عهده طراح لباس کار است و اوست که انتخاب می کند ما از چه چیزی استفاده کنیم.
  
هم اکنون در چه پروژه ای مشغول به کار هستید؟
در حال حاضر مشغول بازی در فیلم «زم هریر» ساخته آقای علی رویین تن هستم. چند کار دیگر هم پیشنهاد شده که ترجیح می دهم تا قرارداد آنها را ننوشته‌ام درباره‌شان حرفی نزنم. در کنار اینها دفتر فیلمسازی ما به زودی شروع به کار می‌کند و به عنوان تهیه‌کننده در شاخه‌ای دیگر از سینما هم کارم را شروع می‌کنم.
/ 0 نظر / 31 بازدید