از گوشه و کنار...

اولین مصاحبه سال از نیوشا ضیغمی

فارس سینما-به سراغ نیوشا ضیغمی بازیگر موفق سینمای ایران می رویم تا اولین مصاحبه سال را با او داشته باشیم,همراه با تصویر ارسالی نیوشا ضیغمی.


در سال 89 با آدونیس وارد عرصه تجارت شدید,کمی در این رابطه توضیح دهید.
نیوشا ضیغمی:
تاسیس آدونیس ایده ی بود که سال ها پیش در سر داشتم ولی فعالیت بازیگری چنین فرصتی را به من نمی داد تا اینکه با مشارکت دوستان توانستیم این مرکز را تاسیس کنیم.من زیاد به عنوان تجارت به این موضوع نگاه نمی کنم و حرف شما کاملا برای من غلط هستش.نمی گم درآمد آن چنانی دارد ولی خوب عده ای در این مرکز مشغول به کار شدند و این مسئله برای من خیلی اهمیت دارد.


شاید آدونیس باعث کناره گیری شما از بازیگری شودنظرتان در این مورد چیست؟
نیوشا ضیغمی:نه اصلا هم اینطور نیست,همانطور که اطلاع دارید فیلم های جدیدی را در نوبت اکران دارم و همینطور در حال بازی در یک فیلم سینمایی جدید هستم.نمی خواهم آدونیس به فعالیتم در عرصه بازیگری لطمه وارد کند و اصلا قصد ندارم بازیگری را کنار بگذارم.


سال گذشته زیاد در حاشیه نبودید,فکر می کنید امسال هم همینطور باشد؟
نیوشا ضیغمی:
رسانه ها خیلی خوب حاشیه درست می کنند و سال گذشته به خاطر تاسیس آدونیس چقدر حاشیه سازی درست کردند و شما می گویید زیاد در حاشیه نبودم.امیدوارم امسال کاری به بازیگران نداشته باشند(باخنده).


با تشکر از شما,امیدواریم سال خوبی را پیش رو داشته باشید.
نیوشا ضیغمی:
ممنون,شما هم همینطور.

 

نیوشاضیغمی به حج می رود

رضا استادی روز نامه نگار شناخته شده حوزه سینما گفت :شنیده ها حاکی است گروهی از سوپراستارهای سینمای ایران اواخر فروردین ماه امسال به مکه مشرف خواهند شد.

به گزارش پارس توریسم ،استادی افزود :این سفر به همت و با دعوت یکی از مسوولان ارشد فرهنگی کشور صورت می گیرد و  از میان فهرست تهیه شده از هنرمندان، چهره هایی همچون: محمد رضا شریفی نیا، رُز رضوی، الناز شاکردوست، لیلا اوتادی، نیوشا ضیغمی و مهناز افشار برای حضور در این سفر معنوی اعلام آمادگی کرده اند و ممکن است به زودی اسامی دیگری نیز به این فهرست اضافه شود.

به گفته آقای استادی ،البته حضور این تعداد از سوپر استارهای سینمایی در یک سفر دسته جمعی مشکلاتی را برای تهیه کنندگان نیز ایجاد کرده و به دلیل محرومیت مقطعی سینمای ایران از حضور این بازیگران مطرح، برنامه ریزی های چند فیلم سینمایی دستخوش تغییر و تحول شده اما به نظر می رسد بهره معنوی این هنرمندان از سفر به سرزمین وحی، ارزش اندکی انتظار و صبر کردن از سوی این تهیه کنندگان را داشته باشد.

هدیه به طرفداران نیوشاضیغمی (داستان کوتاه)

مرگ و بازیگر

بارها و بارها رل مردن را بازی کرده بود. روی صحنه تئاتر یا جلوی دوربین. اصلا به همین هم معروف شده بود. بازیگر مرگ. انگار به این صنف آمده بود تا مرگ را در انواع مختلفش به همه نشان دهد. بازیگر متوسطی بود اما مردنش حرف نداشت. این عقیده همه درباره‌اش بود. شصت سالی داشت و در بین دوستان وقتی شوخی می‌شد می‌گفت که می‌خواهد صد سال دیگر هم مردن را بازی کند. آنها هم جواب می‌دادند که تو آخرش هم سر فرشته مرگ را کلاه می‌گذاری و از معرکه در می‌روی!

تازگی‌ها بیمار شده بود. یعنی فهمیده بود بیمار است و رفتنی اما کی‌اش را نمی‌دانست مثل همه آدم‌های دیگر. فقط می‌دانست خیلی زود این اتفاق برایش خواهد افتاد. از آن دست آدم‌هایی هم نبود که بخواهد گوشه‌ای بنشیند و برای رسیدن لحظه موعود چرتکه بیندازد. اما خب قطعا مثل هر آدم دیگری برایش بی‌اهمیت هم نبود. مدام با خودش فکر می‌کرد که اگر زمانش برسد چطور با این اتفاق روبه‌رو خواهد شد. اصلا چطور می‌خواهد با فرشته مرگ روبه‌رو شود و به قول خودش ریق رحمت را سر بکشد. سناریوهای متفاوتی را در ذهنش مرور می‌کرد و فکر می‌کرد که کدام را باید اجرا کند و آخر سر هم به نتیجه خاصی نمی‌رسید. تصمیم گرفت اصلا بی خیال ماجرا شود. اما نمی‌شد. مدام این فکر لعنتی که بالاخره چه روزی باید از این دنیا برود و چگونه به سراغش می‌آمد و آزارش می‌داد. همیشه ته ماجرا دوست داشت و آرزو می‌کرد تا روی صحنه بمیرد. صحنه‌ای که بارها و بارها مردن را روی آن تجربه کرده بود و انگار یک طورهایی رفتن از آن برایش عادی شده بود، انگار انواع مرگ‌ها را روی آن تجربه کرده بود و از تجربه مجدد آن در این فضا ابایی نداشت. تنها این تصور بود که کمی آرامش می‌کرد.

سرانجام روز موعود فرا رسید. آن روز حالش بهتر از روزهای دیگر بود اما از درون حس کنده شدن را داشت. خودش هم نمی‌دانست چرا این قدر منقلب است. تصمیم گرفت بی‌خیال ماجرا شود و خودش را برای اجرای عصرش آماده کند. اجرایی در یک سالن قدیمی تئاتر که سالها بود روی صحنه‌اش زندگی کرده بود. جلوی در ورودی که رسید با خودش گفت:«اینجا هم مثل من نفس‌های آخرش را می‌کشد.» داخل شد و به اتاق گریم رفت و بعدش هم به پشت صحنه برای آماده شدن برای شروع کار. روی صحنه که پا گذاشت انگار جانی دوباره گرفته بود. به رفیق‌اش گفت:«امروز می خواهم یک مرگ بزرگ را برایت بازی کنم. درست مثل همان روزهای قدیم.» پارت اول بازی‌اش که تمام شد آمد پشت صحنه. همین لحظه بود که فرشته مرگ بر او نازل شد و خبر لحظه رفتن را به او داد. بازیگر فهمید که دیگر وقتی برای آخرین بازی مرگش ندارد و این بازی آخر نیمه کاره رها خواهد ماند. خودش را آماده کرد برای پذیرفتن ماجرا اما از درون منقلب بود و ناراحت برای این اتفاق. ناگهان فرشته رو به او گفت:« خودت را ناراحت نکن. یک فرصت به تو داده شده تا برای آخرین بار زندگی را روی صحنه بازی کنی و بعد برویم. از این فرصت استفاده کن و بعد راحت بیا پیش ما.» انگار که تمام دنیا را به او داده بودند. روی صحنه که آمد همه تغییراتی را در او می‌دیدند اما نمی‌دانستند چه تغییری کرده. او بازی‌اش را شروع کرد و حالا یک تماشاچی ویژه هم داشت. فرشته مرگ. او بازی کرد و بازی کرد اما این بار زندگی را و خارج از متنی که قرار بود اجرایش کند. این قدر خوب بود که کارگردان و باقی بازیگران هم با او هم صدا شده بودند. آخر کا رو به تماشاچی ها کرد و گفت:«تا امروز بارها و بارها برای شما نقش مردن را بازی کرده‌ام. خیلی‌ها هم من را با تبحرم در این ماجرا می‌شناسند اما امروز می‌خواهم به جای نقش همیشگی‌ام زندگی را برایتان بازی کنم و با همین بازی‌ام را به پایان ببرم.» تماشاچیان مقهور بازی‌اش شده بودند. بازی‌ای که نشان از سالها تجربه داشت و انگار خود زندگی بود. در انتهای کار فرشته مرگ به سراغش آمد و گفت:«بالاخره فهمیدی باید چطور زندگی کنی. مقرر شده چند سالی دیگر به زندگی‌ات ادامه دهی.»

بازیگر اما دیگر نمی‌خواست به زندگی گذشته‌اش برگردد. رو به فرشته گفت:« فهمیدم با این بازی که رل زندگی را هم بلدم بازی کنم اما تماشاگرانم به این عادت کرده‌اند که من در پایان بازی‌ام بمیرم. بگذار این اجرای آخر برای آنها هم خاطره شود و من هم پایان همیشگی‌‌ام را همین جا تجربه کنم.»

فرشته قبول کرد و بازیگر بازی‌اش را ادامه داد و در پایان رل زندگی نوای مرگ را نواخت و آرام روی صحنه افتاد. تماشاچیان به احترامش بلند شدند و برایش کف و سوت زدند و منتظر بودند تا بلند شود و برایشان ابراز احساسات کند اما بازیگر دیگر از جایش بلند نشد و...

فردای آن روز تیتر همه روزنامه‌ها تقریبا یکی بود. بازیگر مرگ به آرزوی دیرینه‌اش رسید. بازیگر بزرگی که مردنش حرف نداشت.

 

یادداشت نوروزی

یک دهه موفقیت:

سلام. سال نو مبارک. احتمالا این اولین چیزی است که باید در ابتدای این سال جدید به همه بگویم مخصوصا این سالی که خودش آغاز یک دهه هم هست. امروز که بر می‌گردم و به گذشته یعنی دهه گذشته نگاه می‌کنم روزهای سخت و در عین حال شیرینی را می‌بینم که امروز حلاوتش بیشتر از تلخی‌های آن به یادم می‌آید. دهه‌ای که در آن کار هنری‌ام را شروع کردم و به بالندگی رسیدم. شاید ده سال پیش که داشتیم وارد دهه هشتاد می‌شدیم چنین تصوری درباره آینده این دهه برای خودم نداشتم هرچند برنامه‌ای بزرگ در مقیاس آن روزهایم برای خودم تصویر کرده بودم. امروز که دارم تک تک آن روزها را با خودم مرور می‌کنم احساس شعفی دارم که خدا را شکر این ده سال را بهتر از آن چیزی که تصورش را داشتم سپری کردم. امروز بازیگری هستم با تجربه‌ای نزدیک به یک دهه و از طرف دیگر وارد دنیای تولید هم شده‌ام و دارم بخش جدیدی از هنر سینما را تجربه می‌کنم.

و حالا یک دهه جدید با تمام آرزوهایش پیش روی ماست. دهه‌ای سرشار از ناپیداها که باید همه‌شان را تجربه کنیم و در پایانش خودمان را به قضاوت بنشینیم. خدا را چه دیدی شاید در آغاز دهه‌ای دیگر هم به آن چیزهایی رسیده باشم که تصورش امروز برایم حتی غیرممکن به نظر برسد. این را از این رو می گویم که همچنان معتقدم اگر انسان بخواهد به هر چیزی که تصورش را بکند می‌تواند برسد. این چیزی است که برایم مسجل شده و برای آن امروز و همیشه از خداوند بزرگ متشکرم. صادقانه بگویم خودم را برای یک دهه سرنوشت ساز دیگر آماده کرده‌ام و برای خیلی چیزهایش از همین الان برنامه ریزی کرده‌ام.

دوباره نوروز مبارک. حالا در آستانه این سال جدید در کنار تمام آرزوهای خوب و زیبا مثل سلامتی و موفقیت برای همه ایرانیان و یا بهتر است بگویم جهانیان آرزو می‌کنم که بتوانم به آن چیزی که به امضای هر شخص در دنیای هنر از آن یاد می شود برسم. چیزی که بعد از سال‌ها بگویند امضای نیوشا ضیغمی در دنیای سینمای ایران و جهان است. شاید این امروز به نظر خیلی‌ها آرزویی محال حداقل در مقیاس جهانی باشد اما بنا بر اعتقادم می‌دانم چون قصد آن را کرده‌ام کائنات مرا در رسیدن به آن یاری خواهند داد.

در پایان امیدوارم سال جدید سالی سرشار از اتفاقات خوب برای همگان باشد. سال‌هایی که در آن همه به آرزوهای بزرگشان برسند. با خواستن و قصد کردن و یاری گرفتن از خداوند که هر چیزی را به اندازه تلاش و نیت هر کس به او می‌دهد.

/ 11 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی

گالری عکس های هنرمندان ایران بازیگر خواننده مدل بچه ها حتما ثبت نام کنید سایت کامل بشه برای دیدن عکس ها باید ثبت نام کنید ثبت نام هم اون وقت پولیه اما الان ماجانیه هه هههههههههههه[نیشخند] از من گفتن گالری عکس های هنرمندان ایران www.Parsiwood.com اگه عکس جدید می خوای حتما لینکش کن [بوسه][گل][نیشخند]

ستاره

سلام عزیزم.............. اپــــــــــــــــــم و منتظر[قلب][گل]

هادي

با عرض سلام و خسته نباشيد. شما رو لينك كردم عنوان لينكمو بزارين : گالري عكس تو عكس http://www.ax2ax.ir/ و خبرم كنين. با تشكر [گل]

مجــید

با عکس جالب از النـاز شاکردوست آپــــــم ....?#########? .....?#############? ...?###############? ..?#################?..................?###? ..?##################?..........?#########? ....?#################?......?#############? .......?################?..?###############? .........?################?################? ...........?###############################? ..............?############################? ................?#########################? ..................?######################? ....................?###################? ......................?#################? ........................?##############? ...........................?###########? .............................?#########? ...............................?#######? .................................?#####? ...................................?###? .....................................?#? .......................................? .......................................? .....................................? .

کتایون

سلام دوست خوبم با داستانی از خودم به روزم.

حامد

سلام قابل توجه بازدید کنندگان محترم به وبه من سر بزنید مطالب جالبی داره. نظر فراموش نشه. اگه دوست داشتین منو لینک کنید تا منم شمارو لینک کنم ممنون ادرس وبم:cayber-sony21.blogfa.com

ابوالفضل

سلام وبلاگ قشنگي داري اگر براي تبادل لينک موافقي خبرم کن ممنون