جدیدترین‌های نیوشاضیغمی
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ
فائزه

روزی که این وب افتتاح شد حتی فکرشو نمی‌شد کرد این همه مدت کنار شما باشیم و توی 3یا4 سالی که در خدمته شما هستیم افتخار می‌کنیم که شمارو در کنارمون داشتیم و از این خوشحال میشیم که تونسته باشیم رضایتتونو جلب کرده باشیم، این وب به کمک خود خانم ضیغمی اداره نمیشه اما مطالبی هم که در اینجا منتشر میشه کذب یا دور از حرف‌های ایشون نیست و یکی از دلایل دیر انشار شدنه مطالب وبسایت همین امره... برای آگاهی از آپ شدنه این وب به انتهای ستونه سمت راس مراجعه کنید و در خبرنامه این وب عضو بشید تا به محض بروز شدن مطلع بشید... موفق باشید

نويسندگان


سلام خدمت تمام بازدیدکنندگان وبسایت جدیدترین‌ها

بابت این مدت غیبت ازتون عذرخواهی می‌کنیم اما این پست واسه جبران نبودناس و امیدواریم که خوشتون بیاد...

این پست شامل: 2مصاحبه خواندی نیوشاضیغمی (اختصاصی) و عکس‌های جدید نیوشاضیغمی به همراه یک خبر با گزارش تصویری

 

 

نخستین جشن دوستی هنرمندان

جشن درخت دوستی( نخستین جشن بزرگ هنرمندان) با حضور پیشکسوتان و هنرمندان ایران ساعاتی قبل در سالن اجلاس سران به پایان رسید. برنامه ای که با اجرای موسیقی سالار عقیلی آغاز شد و درست لحظه ای که عقیلی در حال خواندن "من که فرزند این سرزمینم" بود. اسفندیار رحیم مشایی وارد سالن شد. بعد از سالار عقیلی گروهی با دهل و سرنا شروع به نواختن موسیقی سرود" ای ایران" کردندو به رقص چوب پرداختند. نوبت به علی معلم ( مجری مراسم) رسید که با آرزوی حال خوش برای مردم در سال جدید جشن را شروع کند. بعد از صحبت های مجید اخشایی( دبیر جشن)  یک به یک با دعوت و تقدیر از هنرمندانی چون جمشید مشایخی، داوود رشیدی،حمید سبزواری، محمد موسوی، مصطفی پورتراب، عنایت بخشی، امین الله رشیدی، حسام نواب صفوی، نیوشا ضیغمی، جلیل فرجاد، علیرضا زرین دست، محسن قاضی مرادی و فریبا کوثری مراسم ادامه یافت. در این میان امین الله رشیدی ضمن خواندن یک بهارانه، نخستین سرود ملی ایران را هم به آواز خواند که مورد استقبال حضار قرار گرفت. در پایان مراسم ثبت تاریخی روز درختکاری با حضور اسفندیار رحیم مشایی، محمد ملک زاده، جمشید مشایخی، داوود رشیدی و تعدادی از مسئولان انجام شد و از تمبر های هنرمندانی چون عزت الله انتظامی، جمشید مشایخی، داوود رشیدی، ژاله علو، علی نصیریان و محمد علی کشاورز رونمایی شد. ایرانی و ایرانی مولفه مشترک صحبت اکثر هنرمندان و مسئولان حاضر روی سن بود.

 

گزیده ای از این صحبت ها را در ادامه بخوانید:

علی معلم: متاسفانه این روزها مقداری بی اخلاقی و سو رفتار پیدا کردیم. امیدوارم با این جشن ها یادمان بیاید که باید  زندگی  را در پر تو دوستی ها و رفاقت ها بسازیم و تکه اندازی و درشت اندازی ها بین ما کمتر شود.
جمشیدمشایخی: به گفته کوروش بزرگ؛ امیران، شهسواران و شهریاران می‌میرند اما شادمانی هرگز. یک حرف صوفیانه می‌خواهم بزنم که صلح به از جنگ و داوری است.( در این لحظه علی معلم گفت امیدوارم فرصت ساخت کوروش فراهم شود و در صورت ساخت این فیلم در گوشه ای از فیلم از استاد جمشید مشایخی استفاده خواهیم کرد)
جمشید مشایخی: افتخار می کنم که اول ایرانی ام بعد مسلمان
داوود رشیدی: نمی توانم زیاد به سینمایمان امیدوار باشم که یکی از سینماهای خیلی بزرگ دنیا بود. و همیشه فیلم های ایرانی نام هنر ایران را همه جا مطرح می کردند اما سینما وضعیت خوبی ندارد در حالی که هنرمندان خیلی بزرگی داریم.
حمید سبزواری: امیدوارم جوانان راهی که بزرگان رفتند را ادامه بدهند. جوانان ما به این تشویق ها احتیاج دارند. امیدوارم این مجلس آخر نباشد و این آغاز، پایان بسیار بسیار خوبی برای مملکت ما داشته باشد.
محمد موسوی( نوازنده نی): غیر از هنر که تاج سر آفرینش است     دوران هیچ سلطنتی جاودانه نیست
کمال پورتراب: فردوسی بزرگ خاطرنشان کرده که خداوند جان را در بدن جانداران آفریده ولی خرد را در بدن گروهی از جانداران به نام انسان نهاده
علی معلم بعد از انتقاد پورتراب از صدای سالن: در ایران سه چیز هیچ وقت درست نخواهد شد. یکی میکروفون، یکی آسانسور و یکی ترافیک !
امین الله رشیدی: ناصر خسرو می گوید:  خلق همه یکسره نهال خدایند   هیچ نه برکن این نهال را نه بشکن
رضا ناجی: سلام به ملت ایران ،زنده باد ایران، یاشاسین آذربایجان، سلام به پیشکسوتان سینمای ایران. همیشه بهار می آید و در خت ها شکوفه می کنند. بهار یک فصل زیبایی است
محسن قاضی مرادی: امیدوارم ایران و ایرانی همیشه سربلند باشند
اسفندیا رحیم مشایی: سلام به بهار انسان ها-  در کمتر از صد سال آینده ما با انسان هایی زندگی می کنیم که خودمان می سازیم. انسان هایی که ظاهرشان خیلی شبیه خودمان است و وقتی دست در دستشان بگذاریم، همین گرمای 37 درجه را دارد و با آنها انس می گیریم و زندگی می کنیم و این آینده قطعی بشریت است. به نظرم ساده ترین انسانی که انسان خواهد ساخت مهندس است اما انسانی که آخر از همه ساخته می شود هنرمند و شاعر است.
اسفندیار رحیم مشایی: اینکه ایران یکی از پایه گذاران تمدن بشری است احتیاجی به گفتن ندارد.و عظمت تمدن ایران مورد تایید دوست و دشمن در جهان است اما تمدن های دیگری هم بوده. ایشالله دارد  راه باز  می شود بروید مصر را ببینید مصر  از نظر سخت افزاری خیلی با عظمت تر از ما نشان داده می شود. اما به عنوان یک کارشناس میراث فرهنگی عرض می کنم یک تفاوت عمده بین ایرانیان و سایر پایه گذاران تمدن وجود دارد. به لحاظ اندیشه ، نگاه استراتژیک آرمانی، ارایه خطی برای حیات انسانی ایرانی ها برتر از همه اقوام جهان بوده اند. امروز بین همه ملت ها که دارای آثار تاریخی بودند اگر بنا باشد قضاوتی صورت بگیرد و ارزش گذاری شود، و ما منشور کوروش را عرضه کنیم دنیا چه اثری دارد که با آن قابل مقایسه باشد( در این لحظه مشایی به شدت تشویق شد)
اسفندیار رحیم مشایی: موضوع منشور کوروش انسان، حقوق انسان و ارزش گذاری برای انسان است. ممکن است در محتوایش اختلاف نظر هایی باشد اما بحث ما مضمون اصلی است. 2500 سال پیش حقوق انسان مورد توجه است و این در دنیا بی نظیر است.  نه تنها افتخار می کنیم که ملتی داریم که 2500 سال پیش به حقوق انسان توجه می کند  بلکه از این منظر قابل توجه است که ادبیات حقوقی منشور کوروش، امروز مطابق با ادبایت  امروز بشر است. گویی ملت ایران 2500 سال قبل، امروز را دیدند. آن ادبیات نه امروز، بلکه 2500 سال بعد هم از همان اعتبار برخوردار است.
اسفندیار رحیم مشایی: ما افتخار می کنیم که ایرانی هستیم. اگر امروز به هر دلیلی در شرایط دشواری قرار داریم در جیبمان خورشید داریم. خورشید در پس ابر برای همیشه باقی نخواهد ماند. می گویند ایرانی ها 2500 سال پیش بردگی را ملغا کردند. دوستان عزیز ایرانی ها 2500 سال پیش وقتی بابل را بدون خونریزی فتح کردند بردگی را در بابل ملغا کردند. ایرانیان اصلا بردگی نداشتند. باید به دنیا بگوییم که دوستدار انسان هستیم. آنچه ماندنی است علم و عشق است و علم و عشق از جنس و نورند ما هم وقتی برویم، هیچ چیز که از جنس خاک باشد با ما همراه نیست. اما آنچه از جنس نور باشد با ما همراه است. دوست دارم که بهار مردم ایران بهار بی خزان باشد. پاییز و زمستان نبود بهار است. پاییز و زمستان حقیقت ندارند. حقیقت بهار است. بشریت و انسان بهارش همیشگی است. ما ملت ایران امیدوارترین ملت جهان نسبت به آینده هستیم.و ما آینده را درخشان تر از همه جهان می شناسیم. این آرمان و اندیشه و مکتب سبز بهاری ماست.
علی معلم: امیدوارم سال آینده، سال خوبی برای ملت ایران باشد. امیدوارم دلخوری ها و غم ها با بهار آینده برطرف شود و ملت ایران سرافراز باشند و زندگی خوبی داشته باشند و کشور عزیزمان آینده خوبی در پناه حق داشته باشد.
 
گزارش تصویری از این جشن

{برای دریافت روی عکس‌های زیر کلیک کنید}

 

 

 

 

مصاحبه‌های خواندنی با مجله‌های "کوچه‌ما" و "زیر و بم"

{برای دریافت روی عکس‌های زیر کلیک کنید}

           

 

 

 

 

 

عکس های جدید نیوشاضیغمی

{برای دریافت روی عکس زیر کلیک کنید}


 

« به وسیله دکمه‌های زیر این مطلب ما را در شبکه‌های اجتماعی محبوب کنید »
موضوع مطلب : نیوشاضیغمی / چند عکس از گوشه و کنار / مصاحبه
۱۳٩٢/۱/٢٢ :: ۳:٥٠ ‎ب.ظ
امکانات جانبی

Powered by WebGozar

برای اطلاع از اخبار و عکس های جدید در خبرنامه عضو شوید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای جدیدترین‌های نیوشاضیغمی محفوظ است